Preťahovanie

puller 5
PULLING

S Pullerom sa pes najlepšie zoznámi jednoduchým a veľmi zábavným cvikom – preťahovaním. Tento cvik prebudí v psíkovi záujem o Puller a zároveň bude fialové kruhy vnímať ako podnet ku hre so svojim pánom.

Nechajte psa uchopiť kruh a preťahujte sa s ním. Pokiaľ pes vrčí, neznamená to nič zlé, chce sa hrať a vy ho v tom podporte. Nechajte ho vyhrať a pobádať vás k opätovnému úchopu. Používajte oba kruhy naraz.

Pri hre dbajte prosím na to, aby mal váš pes Puller zahryznutý vzadu na stoličkách. Cvik posilňuje krčné a šijové svalstvo, svalstvo čeľustí a pevný skus.

Cvičenie s Pullerom po dobu 20 minút sa rovnaná intenzívnemu behu na 5 km alebo 2 hodinám cvičenie na ihrisku.


Skákanie

12301760_843552205762326_4679270086258291527_n
JUMPING

Pri skákaní je princípom cviku striedavé uchopovanie Pullerov vo výskoku. Výšku výskokov je nutné prispôsobiť veľkosti a fyzickým možnostiam vášho psa. Zo začiatku voľte nižšiu výšku a pri úchopení Pulleru ho pokojne pustite, aby bol pre psa cvik zábavou a mal túžbu skákať vyššie a vyššie.

Cieľom pre psa nie je kruh získať, ale uchopiť ho vo výskoku, po dopade pustiť a vyskočiť pre druhý kruh. Psa nechajte dopadnúť na zem …

Cvik striedajte s preťahovaním a nezabudnite robiť prestávky. Povzbuďte svojho psa, aby skočil vyššie a rýchlejšie. Cvičenie zlepšuje pozornosť a reakciu psa.


Behanie

Zosia Makowska Greta2
RUNNING

Ponúknite svojmu psovi zábavu v podobe chytania živej koristi. Cieľom cvičenia je uchopovanie kruhu za behu. Tento cvik nie je obdobou aportu ani frisbee, je oveľa plynulejší a šetrnejší k pohybovému ústrojenstvu vášho psa.

UPOZORNENIE: Puller sa nehádže ako frisbee, ale hádže sa na výšku, tak aby sa kruh kotúľal.

Behanie pre Puller je hra. Pri vykonávaní tohto cvičenia je vhodný príkaz “Puller” nie “prines”, nejde o klasický cvik s aportovacou činkou.


Zavesenie

6492 Puller Maxi _en
HANG UP

High Jump, Hang Time alebo Wall Climbing sú disciplíny, ktoré budú vášho psa naozaj baviť. Puller MAXI môžete zavesiť do výšky a nechať psa zahryznúť sa do visiaceho Pulleru.

Puller MAXI je vhodný pre plemená typu Bull, je extra silný a veľmi odolný. Je veľmi ľahký a plávajúci, takže ho môžete využiť aj k hre vo vode.


Plavanie

13063334_938638366253709_4356441418357784065_o
SWIMMING

Puller je veľmi ľahký, výborne pláva na hladine a dobre sa vo vode psom uchopuje, je ideálny pre vodné radovánky.